МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ

«Підготовка до 25-х роковин триває»

Насамперед підготовлено проект Указу Президента України “Про підготовку та проведення заходів, пов’язаних із 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи”. І на сьогодні він уже затверджений. 11 жовтня 2010 року Указ Президента України № 937/2010 “Про заходи, пов’язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи”, підписаний Главою держави.

Щодо самих заходів, то одним з них, відповідно згаданому Указу Президента, Постанови Верховної Ради України “Про рекомендації парламентських слухань на тему: “Сучасний стан та актуальні завдання з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи”, й Рішення засідання Міжвідомчої комісії з питань комплексного розв’язання чорнобильських проблем, є проведення в Україні Міжнародної науково-практичної конференції “25 років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього”, її організатори: український Уряд, представлений Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, уряди Республіки Білорусь і Російської Федерації, Європейська Комісія, МАГАТЕ, ПРООН, Рада Європи, німецьке Товариство технічної та ядерної безпеки (GRS), а ще – Інститут радіаційного захисту та ядерної безпеки (Франція).

За наказом МНС України створено робочу групу з підготовки та проведення згаданої вище конференції.

Захід планують провести в Києві 20-22 квітня наступного року. Головним лейтмотивом його роботи стане тема використання уроків Чорнобиля для забезпечення безпеки ядерної енергетики та інших небезпечних технологій, захисту людей і навколишнього середовища від надзвичайних ситуацій. Серед ключових питань, що обговорюватимуться на ньому, заплановані наступні:

• ядерні та радіаційні ризики – співпраця урядів та населення;

• наслідки ядерних та радіаційних аварій для здоров’я людей та довкілля;

• об’єкт “Укриття”, зняття Чорнобильської ЛЕС з експлуатації, стратегія поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом;

• розвиток системи попередження й реагування на ядерні та інші техногенні аварії;

• розроблення аварійних планів, інформування населення та залучення до аварійного планування;

• післяаварійний радіаційний моніторинг;

• радіоекологічні наслідки Чорнобильської катастрофи, ведення господарства на забруднених територіях, соціальний та економічний розвиток територій, що зазнали впливу Чорнобильської катастрофи: успішні моделі розвитку, подолання стереотипів та підвищення інвестиційної привабливості регіонів;

• новітні технології та наукові досягнення для безпеки майбутнього.

Крім згаданого вище, в МНС України готується проект Загальнодержавного плану заходів до 25-х роковин, який обговорюватиметься та затверджуватиметься в ході роботи другого засідання організаційного комітету, що заплановане на початок листопада.

 за матеіалами газети «Вісник Чорнобиля», від 16 жовтня 2010 р.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...