Тренінг для психологів

«Психологічна допомога жертвам екологічних катастроф»

Тренінг для практичних психологів під такою назвою пройшов у Центрі «Довір’я» в кінці квітня. Провела його досвідчений американський психолог, викладач Університету Департаменту психології Маямі (Флоріда, США), доктор психологічних наук Роселін Дж.Сміт.

 174_174-150x150.jpg

Приїхавши в Україну в рамках міжнародної програми «Відкритий світ», доктор Сміт цікавилася, де може ознайомитися з роботою психологів і обрала саме наш Центр, так як специфіка діяльності установи полягає у наданні допомоги населенню, яке знаходиться у безпосередній близькості від Чорнобильської АЕС, у зоні екологічного лиха. Роселін спеціалізується на наданні допомоги жертвам екологічних катастроф. Останнє місце, де вона надавала екстрену психологічну допомогу, – Гаїті, де Роселін працювала з жертвами одного з наймасштабніших землетрусів. Також доктор Сміт працює з жінками, яким поставлено діагноз «рак»; вона є радником у Правлінні недержавної організації «Жінки поза раком», надає безпосередню психологічну підтримку жінкам та членам їх сімей. Роселін приїхала разом зі своїм чоловіком Роєм, який у всьому її підтримує і є при цьому успішним юристом. Подружня пара має великий досвід роботи у сфері благодійної діяльності у різних куточках нашої планети, діяльності недержавних організацій, співпраці з державними та приватними структурами.

Роселін Дж.Сміт разом зі своєю колегою Гердою Ніклас, професором Університету Департаменту психології Маямі, розробили програму з реабілітації населення, яке постраждало від екологічної катастрофи. Наукова праця неодноразово перевірена на практиці і основними моментами Роселін залюбки поділилася з психологами Центру.

 img_1067.jpg

Розповівши про свої методи роботи та ознайомившись з діяльністю Центру, доктор Сміт відмітила: «Ваш центр – це унікальний світовий досвід. У світі є спеціалісти, які навчені надавати допомогу на стадії гострого стресу, одразу після катастрофи. Є психоаналітики, які спеціалізуються на роботі з постраждалим населенням, коли люди залишилися в проблемі, але загальна увага до них зменшилася, і люди відчувають розчарування. Вам же доводиться працювати на межі між стадією апатії та наступною стадією – реконструкції, коли населення починає самоорганізовуватися, прикладати зусиль для покращення ситуації, хоча вплив екологічного лиха продовжується у більш слабкій формі. Ви – унікальні спеціалісти і світова спільнота повинна вивчати і використовувати ваш досвід. Ви і все постраждале населення повинно пам’ятати, що за етапом реконструкції слідує етап стабільності, який у більшості випадків виводить вас на рівень навіть вищий, ніж був до катастрофи».

Знання, отримані під час тренінгу, є дуже корисними для практичних психологів, і будуть застосовані у роботі з населенням, що проживає в зоні екологічного лиха. Висловлюємо щиру вдячність Роселін Дж.Сміт й сподіваємося на подальшу співпрацю.

 

Людмила Шелест,
заступник директора Центру «Довір’я»

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...