Лідер – організатор волонтерів

В рамках проекту “Центри волонтеріату – ключ до трансформації місцевих громад”, який впроваджується Центром волонтеріату “Добра воля” за підтримки Посольства США у Центрі “Довір”я” 26 березня відбувся тренінг “Лідер – організатор волонтерів” для підлітків. Проводили його практичний психолог Центру “Довір”я” Ольга Гаркуша та культорганізатор Іванківського районного центру дитячої та юнацької творчості Світлана Вождаєнко. На тренінгу був присутній директор Центру волонтері ату “Добра воля” Тарас Тимчук м. Київ.

 volonter-1.JPG

Учасниками тренінгу були підлітки-активісти 8, 9 класів з Іванківського ліцею, Іванківської ЗОШ № 1, 2, Сукачівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Під час тренінгу учасники ознайомились з поняттями «лідерство» і «волонтерство», розкрили і розвинули власні лідерські якості, практичні навички роботи з волонтерами.

 volonter-2.JPG

У процесі тренінгу учасники створили моделі “ідеального лідера майбутнього” та визначили його основні риси характеру – активність, комунікабельність, відповідальність, ініціативність, самокритичність, вимогливість, оптимістичність, толерантність.

Учасники зробили важливий висновок, що особливо від особистості, її якостей, ціннісних орієнтацій, характеристик, стилю поведінки та прояву себе в тих чи інших ситуаціях залежить формування образу лідера.

Підлітки ознайомилися з поняттям “волонтер”, “волонтерство”, звертаючись до власного досвіду. Учасники визначили, що волонтер – це людина, яка на засадах добровільності бере участь у роботі державних та громадських організацій. Після чого кожен подав пропозиції про можливі функції волонтерів та створили “Дерево ідей” відносно діяльності волонтерів у Іванкові та Іванківському районі – інформаційно-просвітницька діяльність, допомога людям похилого віку, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, профілактика негативних явищ, організація дозвілля.

Під час ділової гри “Соціальне партнерство” учасники кожної мікрогрупи запропонували свою ідею соціального проекту, обґрунтувавши його актуальність та визначивши механізм реалізації.

 volonter-4.JPG

Активність у тренінгу проявили Амінов Богдан, Яременко Владислав, Жовтенко Лідія, Черненко Ольга, Салівон Анна, Мойсеєнко Максим, Ліньова Ольга, Новак Валерія, Гаращук Євген, Котіков Денис.

На завершення учасники поділилися враженнями від тренінгу та підвели підсумки тренінгу, закріпили отриману інформацію, знання та навички, позитивні результати тренінгу. Потім учасники по колу подякували тренерам та один одному за хорошу роботу, за позитивні емоції, побажали дуже багато приємного і виявили бажання працювати волонтерами на благо Іванкова.

Практичний психолог Ольга Гаркуша

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.