Семінар для постачальників бізнес-послуг

та представників громадських організацій Іванкова

У рамках розробки стратегічної програми соціально-економічного розвитку територій поблизу Зони відчуження Чорнобильської АЕС (проекту, над яким працюють міжнародні експерти на замовлення Програми Європейського Союзу ТАСІС) 11 березня 2010 року було проведено черговий семінар для постачальників бізнес-послуг та представників громадських організацій Іванкова. Серед найбільш активних учасників – керівники та члени «Гільдії підприємців Полісся», «Організації молоді Іванківщини», «Центру розвитку громади».

 seminar1.JPG

Цього разу мова йшла про технологію створення нового бізнесу та планування шляхів його подальшого розвитку, а також про можливості отримання фінансової підтримки для впровадження проектів, цінних для громади.

Говорячи про започаткування нового виду бізнес-послуг, ключовий експерт Програми Йон Форсберг ознайомив присутніх із принципами й підходами до створення й функціонування бізнес-центрів, звернув увагу на необхідність попереднього аналізу попиту на послугу та своїх можливостей, визначення ринку й цільової аудиторії, маркетингу послуг, розробки плану продажу та маркетингу, бюджету та перспектив розвитку й інших практичних аспектів діяльності. При необхідності варто залучати необхідних спеціалістів, консультантів.

 seminar2.JPG

Дмитро Ємельяненко, місцевий експерт Програми, зробив огляд джерел фінансування недержавних організацій, взаємозв’язку цілей і результатів грантових програм зі стратегією роботи донорських структур, процедури розгляду заявок на гранти. Обговорюючи питання написання грантової заявки, вимоги до різних її пунктів, учасники семінару вчилися послідовно викладати свої думки для опису втілюваної ідеї, прораховувати фінансові потреби для реалізації проекту, прописувати очікувані результати, залучати необхідних партнерів.

А головне, вся робота семінару розвивала проектне мислення учасників – необхідне як для написання проекту, для започаткування нового бізнесу, так і для розробки стратегічної програми розвитку постраждалих територій.

Людмила Шелест,
заступник директора центру «Довір’я»,
член ІРГО «Центр розвитку громади».

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...