«Йодована сіль – здоров’я усім»

Іванківський центр «Довір’я» завжди ініціював і підтримував все, що сприяє забезпеченню вільного, свідомого і відповідального вибору кожним жителем району, моделі безпечного проживання на радіоактивно-забруднених територіях, збереженню власного здоров’я. Сьогодні – переконались в необхідності активізації та широкого впровадження нового інформаційного напрямку – подолання проблеми йододефіциту.

 yododificite-2.JPG

Існують переконливі докази про роль та значення йоду як вкрай необхідного мікроелементу для нормального росту, розвитку людей і тварин. Як стверджують фахівці, основне біологічне значення цього мікроелементу в тому, що він входить до складу важливих гормонів щитоподібної залози. Недоотримання належної кількості йоду сприяє виникненню тяжких захворювань упродовж всього життя. Багаточисленні докази свідчать, що після корекції йододефіциту підвищується життєдіяльність, покращується успішність дітей у навчанні, підвищується продуктивність праці дорослих, поліпшується якість життя…То ж, виникає гостра потреба в поширенні інформації з даного питання серед населення.

Головним джерелом достатнього надходження та споживання йоду населенням є добре відома і доступна всім йодована сіль. Механізм ліквідації проблеми полягає в наступному:
– універсальній доступності йодованої солі у кожній точці продажу;
– забезпечення механізму контролю наявності та якості йодованої солі;
– просвіті населення;
– використання йодованої солі у виробництві продуктів харчування;
– контроль йодного статусу населення.

Саме про ці та інші аспекти профілактики йододефіциту йшла мова в грудні 2009 року на нараді директорів ЦСПРН Київської області та міста Коростень за участю Олени Труш – керівника проекту з питань харчування Дитячого Фонду Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), Іщенко Антоніни – начальника відділу психологічної реабілітації та медичного захисту населення Департаменту з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи МНС України. Головним було це питання і на січневій нараді в центральному офісі ЮНІСЕФ, учасником якої була і Бабич Галина Гаврилівна, директор Іванківського центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

 yododificite-1.JPG

Розуміючи, що тяжкі захворювання пов’язані з дефіцитом йоду загрожують всім жителям України, а особливо населенню, яке проживає на радіаційно-забруднених територіях, було прийнято рішення використання потенціалу ЦСПРН щодо інформування жителів потерпілих районів в необхідності споживання йодованої солі. Адже, є досвід в проведенні інформування, є механізми, технічне забезпечення та головне – кадри.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...