Моніторинг в рамках проекту ICRIN

У 2009 році в Україні розпочато реалізацію проекту “Міжнародна науково-інформаційна мережа з Чорнобильських питань” (ICRIN), який координує ООН за участю агенцій ВООЗ, МАГАТЕ, ПРООН, ЮНІСЕФ, за підтримки Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Метою проекту є розповсюдження достовірної інформації серед постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС громадян про безпечне проживання і формування здорового способу життя на радіоактивно забруднених територіях.В рамках цього проекту 10-11 грудня 2009 року на базі Іванківського центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи «Довір’я» за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я відбувся перший семінар для лікарів за темою: “Радіаційні ефекти для здоров’я”.

28 січня 2010 року на базі Центру було проведено ще один захід – моніторинг, в ході якого досліджувалися питання безпеки людей і якості життя населення, що проживає на вражених територіях. Мета дослідження – дізнатися більше про життя людей і їх бачення того, які аспекти життя для них важливі з точки зору забезпечення їх безпеки і благополуччя. Протягом січня дане опитування було вже проведене в Білорусі, Росії та в кількох населених пунктах України.

 monitorung2.JPG

Проводила моніторинг група дослідників Університету політичних наук, Париж, Франція, що складалася з аспірантів із Японії та США на чолі з керівником Програми по людській безпеці Хітомі Кубо. Серед представників від нашої громади були запрошені свідки Чорнобильської аварії, ліквідатори, люди, які народилися після катастрофи, керівники відділів РДА та служб, що працюють з чорнобильською проблематикою, сільські голови, молодь. Вибірка формувалася таким чином, щоб якомога повніше і різнобічніше висвітлити проблеми, що хвилюють постраждалих.

Дослідницькою групою проекту ICRIN було запропоноване письмове опитування та усне обговорення, в ході яких піднімалися ряд наболілих проблем, з якими доводиться стикатися нашим землякам. Це й питання недосконалої законодавчої бази, що не дозволяє вливатися інвестиціям у розвиток економічної та сільсько-господарської сфери нашого регіону; й питання неповноцінного медичного захисту; зняття статусу постраждалих дітей після 18 років; соціальних виплат на чисті продукти; проблеми оздоровлення; розміщення сховища ядерних відходів у зоні відчуження та інші.
monitorung1.JPG
Всі результати досліджень у трьох країнах будуть опрацьовані експертами та використані для оптимізації надання допомоги постраждалому населенню. У 2010-2011 роках згідно з планами проекту ICRIN планується проведення ряду семінарів-тренінгів, тиражування найбільш актуальних та цікавих інформаційних матеріалів для різних цільових груп населення, яке проживає на радіаційно забруднених територіях України.

Людмила Шелест
заступник директора Центру «Довір’я»

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...