РЕГІОНАЛЬНИЙ СЕМІНАР З ІНФОРМУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

 magate1.gif

З 2 по 4 червня в Києві на базі Наукового центру радіаційної медицини Академії медичних наук України було проведено Регіональний семінар для фахівців в області поширення інформації, пов’язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи, а також для місцевих керівників, відповідальних за інформування населення. У ньому взяла участь директор Іванківського центру “Довір’я” Галина Гаврилівна БАБИЧ.
Семінар проводився в рамках Регіонального проекту технічної кооперації МАГАТЕ Rer/3/004 (Радіологічна підтримка реабілітації територій, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС), а також в рамках ICRIN (Міжнародний проект організацій системи ООН), присвяченого чорнобильській проблематиці. Київський семінар – це вже другий за рахунком захід подібного роду із запланованих на 2009 рік. Перший семінар для управлінців і фахівців-інформаційників пройшов у Москві в лютому цього року, третій семінар, як очікується, відбудеться восени у Білорусі.
Цей семінар став першим науково-практичним заходом чорнобильської тематики, в роботі якого взяли участь представники всіх чотирьох профільних організацій ООН – МАГАТЕ, ПРООН, ЮНІСЕФ і ВОЗ. У роботі семінару також взяли участь делегації від України, Росії і Білорусі, сформовані з представників державних органів, наукових і медичних установ, громадських організацій, засобів масової інформації, чорнобильських центрів. Зокрема, Україну представляли всі 5 центрів соціально-психологічної реабілітації населення і його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, які були створені в рамках співпраці Уряду України і Чорнобильської програми ООН: Києво-Святошинський центр, Бородянський, Іванківський, Коростеньський і Славутицький СПЦ.
Відкриваючи семінар, з вітаннями від імені приймаючої сторони і міжнародних організацій виступили заступник Міністра МНС України Володимир Холоша, а також Володимир Бебешко (Генерельний директор НЦРМ АМН України), Віктор Олійник (Комітет Верховної Ради України з питань ліквідації наслідків Чорнобильської ка¬тастрофи), Володимир Берковський (МАГАТЕ), Павло Замостьян (ПРООН-Україна) і Жанат Карр (ВОЗ). Промовці представили учасників семінару, коротко доповіли про основні завдання заходу.

Першою робочою доповіддю учасники семінару вислухали виступ експерта МАГАТЕ Володимира Берковського «Роль МАГАТЕ в підтримці міжнародного режиму безпеки. Міжнародна співпраця і допомога МАГАТЕ країнам у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС». Потім досвідом своєї роботи поділилися Микола Цибулько і Зоя Трафімчик (МНС Білорусі), Ірина Хромуляк (МНС України) і Тетяна Марченко (МНС Росії).
Всього протягом роботи семінару з науково-практичними доповідями, а також у дискусіях та під час роботи круглого столу виступило близько 50-ти керівників, науковців та фахівців, діяльність яких пов’язана з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

magate2.gif

Тези, що були сформульовані Директором Департаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи МНС України Іриною Хромуляк, стисло відображають основні висновки, до яких прийшли учасники семінару, й ті завдання, на вирішенні яких мають бути зосереджені головні зусилля. Пріоритет інформаційної політики – сприяти прискоренню стійкого процесу відродження і розвитку постраждалих регіонів.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...