СІМЕЙНОМУ КЛУБУ – 5 РОКІВ

СІМЕЙНОМУ КЛУБУ “ДУШІ КРИНИЦЯ” – 5 РОКІВ

Серед різних категорій населення, з якими працюють спеціалісти «Довір’я”, особливою турботою завжди намагалися огорнути людей літнього віку. Так, певний час втілювалася в життя програма «Турбота», проводилися зустрічі в групі підтримки для літніх людей, працював клуб «Надвечір’я”. Наші ініціативи завжди знаходили підтримку у цих мудрих і добрих людей, бо вони потребували спілкування і самореалізації. Але весь цей час ця необхідна справа чекала на свого справжнього лідера, на свій зірковий час…

В останній березневий день п’ять років тому у святковому залі Іванківського центру “Довір’я” зібралося чималенько людей: там проходило перше урочисте засідання новоствореного клубу “Душі криниця”. Його учасниці, здебільшого це — жіночки пенсіонерки з Іванкова, яких організувала самодіяльна художниця і поетеса Анна Дмитрівна Ігнатюк, назвали сімейним. І спочатку сюди ходили ціли¬ми родинами – з дітьми та внуками, й теми їхніх зібрань були відповідними. Та згодом розширили свій “кругозір” — і кого тільки не запрошували на свої зібрання: виробничників і трудівників сільського господарства, медиків і культпрацівників, афганців і ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, молодь і ветеранів війни та праці… А невдовзі зрозуміли, що одних лише інформаційних та святкових зустрічей з представниками різних колективів району недостатньо. І на базі клубу почав діяти ще й аматорський співочий колектив «Криничанка». З ним вони об’їздили не одне село, побували не в одному трудовому колективі, виступили не на одній сцені — й не тільки в Іванківському районі, а й у кількох інших в області. Виконувані ними пісні, написані на слова Анни Ігнатюк та на музику її сина Володимира й акомпаніатора, баяніста Олександра Якименка, почули люди й на деяких сценах та площах столиці з нагоди різних святкових заходів, а ще — в зоні відчуження, де живуть самосели, під час районних та обласних фестивалів, конкурсів, концертів.

dyshi-krunucya.JPG

Не буде перебільшенням сказати, що цей аматорський колектив за п’ять років виконав таку об’ємну культмасову програму, як ніякі інші в Іванківському районі. Тому, оцінивши досягнення колективу, його високу виконавську і художню майстерність, «Криничанці» ще два роки тому було присвоєно почесне звання «народного». Відтоді Анну Дмитрівну запросли на роботу – штатним працівником – у районний відділ культури. Тепер вона – керівник цього народного ансамблю. А разом з нею її «криничанки» виправдовують довір’я людей і почесне звання підтверджують на практиці: без них не обходиться жодне велике свято в районі.

Нещодавно “Криничанка” зайняла одне з почесних призових місць на десятому обласному конкурсі імені Павла Чубинського, а особисто її керівник Анна Ігнатюк – ще й на обласному фестивалі “Малишкові стежки”.

І ось клуб “Душі криниця”, основу якого нині складає “Криничанка”, відзначив своє 5-річчя. Знову ж таки, в тому самому залі, була святкова атмосфера: гостинно накритий стіл, квіти, посмішки, поцілунки, подарунки (серед яких – і Грамота від управління культури та туризму Київської ОДА), музика, пісні (як у виконанні учасниць ансамблю, так і гостей), показ документального фільму про діяльність аматорського колективу, який зняли самі ж його активістки… Іменинників вітали керівники району й селища, сільські голови та інші гості, які так чи інакше підтримують учасниць клубу, нерідко разом з ними влаштовують цікаві зустрічі. Окрім цього активістки клубу того дня прийняли у свої ряди ще кількох талановитих самодіяльних співачок. Тож на шостий рік “Душі криниця” стає ще глибшою, ще світлішою, ще більш дзвінкоголосою…

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...