Тренінг

 Тренінг “Комп’ютерні технології для місцевої спільноти”

З 23 по 27 , березня на базі комп’ютерного класу Іванківської ЗОШ №2 проходив тренінг для викладачів за програмою Intel® «Шлях до успіху». Програма створена Корпорацією Intel (відомою компанією у сфері комп’ютерних технологій) у співробітництві з національними освітніми урядовими організаціями різних країн. Ця програма призначена стимулювати розвиток навичок мислення, які знадобляться молоді в 21 сторіччі, та впроваджувати новітні інформаційні технології шляхом навчання в освітніх громадах. На сьогодні ця програма впроваджується і розвивається в таких країнах як Бразилія, Чилі, Китай, Єгипет, Індія, Ізраїль, Мексика, Туреччина, Росія та Україна.

Курс локалізовано та адаптовано з огляду на українську освітню систему в тісному співробітництві з експертами Міністерства освіти і науки України в рамках проекту ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні». Програма Intel®«Шлях до успіху» є частиною просвітницької ініціативи Intel «Інновації в освіті», яка спрямована на те, щоб спільно з відповідальними діячами освіти та світовими державними лідерами нести дух інновацій в процес навчання та допомагати сьогоднішнім учням стати успішними в сучасній економіці, яку ще називають «економікою знань».

Перший тренінг Intel®«Шлях до успіху» для вчителів та національних волонтерів ВООН було проведено у м.Ірпінь на початку березня 2009 р. Наш регіон представляла Валентина Субботіна, спеціаліст з молодіжного розвитку, волонтер ВООН. Вона ж стала організатором тренінгу, що проходив у Іванкові, за що їй дуже вдячні всі 18 учасників. А ними були вчителі інформатики та інших дисциплін з райцентру та сіл району, лідери та активісти громадських організацій, представники Центру “Довір’я”.

Протягом п’яти днів ми працювали під чітким керівництвом фасилітаторів Галини Бєлоногіної (м.Луганськ) та Наталії Саражинської (м.Біла Церква). Ми відчули на собі, наскільки цей тренінг здатен змінювати людину, а особливо, коли мова йде про молодь та підлітків.

Чим же зацікавив нас цей курс? Вже багато років поспіль на базі Центру “Довір’я” успішно реалізується програма “Вечірня гімназія для підлітків”, яка підтримується Східно-Європейською місією і покликана сприяти гармонійному розвитку дітей із соціально-незахищених сімей. Одним з напрямків роботи “Гімназії” є курс “Основи комп’ютерної грамоти”, де викладачі Шелест Л.В. та Осипенко А.В. вчать дітей працювати на комп’ютері. Програма Intel®«Шлях до успіху» приваблива тим, що вона не лише навчає основам комп’ютерних технологій, а й розвиває при цьому комунікативні навички учасників та вміння самостійно здобувати інформацію, критичне та проектне мислення, громадянську активність. Погодьтеся, це досить важливі складові для досягнення успіху в житті. Цінними є ці вміння і для членів громадських організацій, молодіжних лідерів, з якими працює наш психолог Степаненко Л.О. Тож у кожного з нас трьох була мотивація пройти навчання, стати сертифікованими тренерами програми і потім поділитися своїми знаннями та вміннями з іншими, провівши тренінги для членів нашої громади.

Вже у квітні за програмою Intel®«Шлях до успіху» розпочала роботу перша група підлітків. У травні пройде ще два тренінги для старших підлітків.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...