«Молодь – актив нації»

На запит іванківського осередку «FREE FIGT», політичного об’єднання «Пряма дія» та МГО «Молодь Іванківщини» було проведено соціологічне дослідження “Визначення суб’єктивної оцінки соціальних проблем жителів смт.Іванкова”. Так як в проведенні дослідження, а саме інтерв’юванні населення, виявила бажання брати участь молодь цих організацій, для неї соціологом, фахівцем зі зв’язків з громадськістю та пресою Осипенко Анною було проведено підготовче навчання. Ціль інструктажу – засвоєння соціологічних термінів, поняття вибірки, інструментарію анкет, її правильне заповнення і т.д., і найголовніше – правила поведінки інтерв’юера на етапі польового дослідження. Це і етика поведінки, і вміння виходити із складних в спілкуванні з респондентами ситуацій, правильне реагування на агресію, нерозуміння. Адже в процесі проведення інтерв’ювання виникають складнощі різного плану, які не завжди можливо передбачити, але можна попередити завдяки існуючим правилам поведінки інтерв’юера. Допомагала у проведенні зустрічі психолог нашого центру Степаненко Людмила, пропонуючи учасникам різні рольові ігри для розвитку навичок спілкування, обговорення робочих проблем.

Теоретично викладена інформація сприймається краще, коли вона закріплена практичними вправами, тож провели ще й декілька практичних занять – пробних інтерв’ю: виходили на вулицю і опитували перших зустрічних перехожих. В кінці було обговорення незрозумілих питань і проблем, які виникали в процесі проведення. Потім розподілили ролі для проведення дослідження і обговорили питання контролю процесу інтерв’ювання.

Наступним етапом була зустріч за результатами проведення інтерв’ювання, де обговорювалися проблеми, що виникали в процесі роботи з населенням. Останній етап – обробка результатів дослідження, аналітичний звіт.

Взагалі приємно усвідомлювати, що є молодь, яка переймається проблемами сьогодення в цілому і конкретно в Іванкові. Це як контраст на фоні загальної байдужості, особливо останніми роками. Так, люди зневірилися у політиках, політиці, стані свого життя. Як результат – ніхто нічого не хоче робити й знати, як кажуть «Моя хата з краю, нічого не знаю». Проблеми звичайно є у всіх, але більшість населення на питання «А що ж ви б запропонували на вирішення тієї чи іншої проблеми?» відмахуються: «А, що я, я ні чого не зроблю, і взагалі в країні криза!». З такими уявленнями і поняттями криза буде ще довго… Я думаю, що це просто наш менталітет, а криза – це те, що у нас в думках. Потрібно мислити позитивно і головне – діяти, а не чекати від когось допомоги. Тож беріть приклад з молодого покоління, яке хоча б намагається щось змінити.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...