СНІД – страшна біда

pc020003.JPGСеред численних хвороб, від яких страждає людство – синдром набутого імунодефіциту є однією з найтяжчих. Цю хворобу спричиняє особливий збудник – вірус імунодефіциту людини. СНІД був виявлений наприкінці 70-х на початку 80-х років 20 століття. Але вже на сьогодні захворювання, в тому числі серед дітей, зареєстровано практично у всіх країнах. Не обминула біда й Україну.
Виходячи з того, що ВІЛ-інфекція руйнує імунну систему організму, однією з важливих проблем суспільства є забезпечення здорового способу та якості життя населення, виховання розуміння цінності життя, його неповторності. Такий стан проблеми, безумовно, потребує розробки та втілення ефективних комплексних програм за різними стратегічними напрямками. Основне місце в цій роботі з населенням України, в першу чергу – дітьми та молоддю. Відповідно до Концепції стратегії Уряду щодо запобігання поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2011 року, ряду національних та міжнародних програм, проектів щодо впровадження їх у життя працівниками Іванківського центру “Довір’я”  здійснюється кропітка робота з питань пропаганди здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу.

p3280004.JPG
До Міжнародного дня боротьби зі СНІДом практичним психологом Ольгою Гаркушею Іванківського центру “Довір’я” були проведені інформаційні зустрічі та тренінг “Життя для того, щоб любити” серед старшокласників Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Шпилівської ЗОШ І-ІІІ ст., Феневицької ЗОШ І-ІІІ ст., Обуховицької ЗОШ І-ІІІ ст., Термахівської ЗОШ Іванківського району та семінар-тренінг “Прояви турботу та обачливість” з педагогами-організаторами шкіл Поліського  району.

pc020003.JPG
Учасники ознайомилися з історією виникнення хвороби,  стадіями розвитку інфекції в організмі, шляхами передачі  від однієї людини до іншої, методами лікування, міфами та фактами про ВІЛ/СНІД, українським законодавством щодо проблеми, ступенями ризику ВІЛ-інфікування та способами запобігання інфекції. У процесі зустрічей педагоги та учні ставили багато запитань. По деяким питанням проходили дискусії. Для учасників тема виявилася дуже болючою, так як усі переймаються долею нашої держави і своїм майбутнім. Вчителі отримали методичні матеріали щодо профілактики СНІДу у школі та адреси організацій, які займаються цією проблемою.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...