«Наше завдання – допомогти людині знайти вихід із кризової ситуації»

slavytuch-3.JPG

30 жовтня у соціально-психологічному центрі м. Славутич пройшов черговий методичний семінар на тему “Попередження та психотерапія кризових станів населення територій, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
В його роботі взяли участь І.Я.Хромуляк – директор Департаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, А.В.Іщенко – начальник відділу комплексного медико-санітарного забезпечення постраждалих громадян Департаменту, О.О.Михальченко – головний спеціаліст цього ж відділу, Г.П.Клоченок – начальник Управління захисту населення, постраждалого від Чорнобильської катастрофи, Головного управління праці та соціального захисту Київської ОДА, Т.А.Грищенко – головний спеціаліст управління, П.В.Замостян – керівник ЧПВР ПРООН, директори та заступники директорів центрів Іванкова, Бородянки, Боярки, Коростеня.
Серед запрошених – представники міської влади, відділу освіти, організацій-партнерів.
slavytuch-1.JPG

Вітаючи присутніх з професійним святом, І.Я.Хромуляк відзначила високий професіоналізм спеціалістів центрів, інноваційність у пошуку форм та методів роботи, значний внесок у справу подолання соціально-психологічних наслідків Чорнобильської катастрофи. За дорученням міністра МНС України В.Шандри Ірина Ярославівна нагородила почесними грамотами МНС колективи центрів соціально-психологічної реабілітації.
У ході семінару В.В. Одиниця, директор соціально-психологічного центру м.Славутич, ознайомив присутніх з діяльністю Кризового відділення, відкритого при центрі у 2002 році з метою надання психологічної допомоги категоріям населення, що входять до “груп ризику” (жертвам психологічного, сексуального, фізичного та економічного насильства; особам з алкогольною та наркотичною залежністю; особам, що мали спробу самогубства; особам, звільненим з місць позбавлення волі або умовно засудженим; дітям та підліткам з девіантною поведінкою та схильністю до бродяжництва). Віктор Васильович наголосив на важливості профілактичної та просвітницької роботи серед населення, поділився досвідом співпраці з організаціями та установами міст. Його думку підтримали у своїх виступах секретар міської ради Л.Г.Леонець, головний спеціаліст відділу освіти А.В.Ігнатова, заступник командувача в/ч 3041 Р.І.Черепов.
Про роботу служби екстреної психологічної допомоги “Телефон довіри” розповіла І.В.Фадєєва, психолог по роботі з дорослими. Досвідом соціально-психологічної допомоги хворим на алкоголізм поділився з присутніми психолог О.Л.Акушевич. Керівник інформаційно-аналітичної служби Л.О.Нелюбова презентувала щойно створений веб-сайт соціально-психологічного центру м.Славутич. Ю.Ф.Акименко, заступник директора, висвітлив напрямок психопрофілактики та психотерапії суїцидальних випадків.

slavytuch-2.JPG

Під час обговорення виступів Г.П.Клоченок підкреслила, що найголовніший об’єкт у діяльності Центрів – це людина, і наше завдання – допомогти їй знайти вихід із кризових ситуацій, в які вона потрапляє в складному сучасному житті. Галина Петрівна високо оцінила роботу центрів з попередження та психокорекції кризових станів населення, а також наголосила на неоціненній ролі впроваджених у цьому спільних методичних нарад. Вони допомагають систематизувати напрацювання кожного центру, дають можливість обмінюватися досвідом, сприяють покращенню комунікацій між центрами та обласним керівництвом. В наступному році цю практику буде продовжено. А цей рік Г.П.Клоченок запропонувала завершити опублікуванням звітів про діяльність центрів за 2008 рік у газеті “Чорнобильський вісник”.
Про діяльність центрів у поточному році доповіли директори ЦСПР В.В.Одиниця (Славутич), Л.О.Бойко (Бородяика), К.А.Самійленко (Боярка), Г.М.Вигівський (Коростень), заступник директора Л.В.Шелест (Іванків).
А.В.Іщенко, аналізуючи роботу закладів, зазначила, що за 9 місяців 2008 року 46683 особи звернулися до Центрів. Заклади кваліфіковано надають допомогу населенню, вдало співпрацюють з організаціями та установами, представниками місцевої влади, українськими та закордонними партнерами. Спеціалісти мають багатий доробок, який варто опублікувати у вигляді збірника програм, тренінгів. На наступний рік Антоніна Володимирівна рекомендувала переглянути свої напрямки роботи і відмовитися від програм менш важливих, тих, що мають виконуватися іншими державними службами.
Наступний  методичний  семінар пройде в Центрі м.Коростень.

Людмила ШЕЛЕСТ,
заступник директора
Іванківського центру “Довір’я»

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...