Подолання наслідків аварії на ЧАЕС

На базі Іванківського центру “Довір’я” спеціалістами реалізується більше 10 програм, які охоплюють усі категорії постраждалого населення.  Розповімо про них докладніше.

Серед них програма “Безпека проживання на території, екологія якої постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи”, мета якої – інформування населення з питань наслідків Чорнобильської катастрофи та технологій збереження здоров’я.

В рамках програми щороку проводяться інформаційно-просвітницькі зустрічі за участю радіологів, лікарів, ліквідаторів, тренінги для підлітків та дорослих, просвітницькі та практичні заняття для дітей, влаштовуються перегляди та обговорення фільмів, випускається та розповсюджується інформаційна продукція (буклети, плакати, газета “Голос довіри”). Тісно співпрацюємо з Чорнобильською Програмою Відродження та Розвитку ПРООН в Україні.

Одним з видів роботи для молодших школярів є цикл просвітницьких занять “Чисті продукти – здоровий організм”.
В доступній, цікавій формі практичний психолог Людмила Шелест знайомить дітей з тим, як захищати свій організм від радіації шляхом правильного підбору продуктів, учасники вчаться способам обробки продуктів для зменшення вмісту радіонуклідів у них.

Учні середніх класів є активними учасниками інформаційних зустрічей з рубрики “Радіоекологічна безпека”, які проводить соціолог Центру Анна Осипенко.
Діти дізнаються, що таке радіація, який її вплив на природу та організм людини, які наслідки спричинила Чорнобильська катастрофа, що таке зона відчуження, які особливості життя на забруднених територіях, яких правил слід дотримуватися у харчуванні, веденні підсобного господарства, використанні природних дарів – вчаться основам безпеки проживання на радіаційно забруднених територіях.

Практичні психологи Ольга Гаркуша та Ірина Превор з успіхом проводять для підлітків, батьків та педагогів тренінги “Безпека проживання на території, екологія якої постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Учасники аналізують фактори, від яких залежить здоров’я людини, отримують інформацію про вплив радіації та про технології збереження здоров’я. В результаті практичних вправ учасники складають свою власну програму збереження здоров’я та план впровадження програми. Все це сприяє свідомому вибору та відповідальному ставленню до свого здоров’я, знижує рівень тривожності.

Заняття за програмою «Світ дитини через призму гри» проходять на базі зали ігрової терапії, де соціальний педагог Тетяна Бабич сприяє виробленню практичних навичок здорового способу життя на забруднених територіях.

В рамках заходів до 22-ї річниці аварії на ЧАЕС будуть проведені також зустрічі з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, переселенцями, Міжнародний шашко-шаховий турнір пам’яті пожежних, творчі зустрічі з видатними людьми Іванківщини.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...